Butikowe piękności Europy
30-06-2019Hotele butikowe to najbardziej pożądane modele i modelki świata zakwaterowania: eleganckie, seksowne, zaprojektowane tak, by imponować. Niezależnie od tego, czy zlokalizowane są w mieście, nad morzem, czy w górach, czy mają cztery czy też więcej pokoi błyszczą, stymulują zmysły i poważnie uzależniają.
Przedstawiamy Państwu subiektywny wybór butikowych europejskich piękności. Wakacje czas start!
Ion Adventure Hotel, Islandia
W opuszczonym zajeździe, w miejscu, w którym ogień spotyka się z lodem powstał butikowy hotel, oferujący ekologiczny luksus i możliwość odkrywania bezkonkurencyjnie najlepszych miejsc na Islandii.
Usytuowany w południowo-zachodnim mieście Selfoss, Ion jest łatwo dostępny z różnych części kraju i stanowi fantastyczną bazę do eksploracji wyspy: od wycieczek w rejon wulkanicznych cudów Mount Hengill, po wizyty w Reykjaviku. Wyjątkowy krajobraz odgrywa kluczową rolę w niezwykle precyzyjnie przemyślanym wystroju hotelu, opierającym się w dużym stopniu na zrównoważonych praktykach i naturalnym charakterze Islandii. W 45 pokojach goście mogą zatem spodziewać się łagodnej mieszanki betonu i szarości, połączonej z ciepłymi akcentami miejscowego drewna i lawy. A oparta o naturalne składniki kuchnia Silfra Restaurant & Bar, widokowy bar Northern Lights i częściowo odsłonięte spa Lava dopełniają wrażenia, że odwiedzający mogą doświadczyć tego, co najlepsze w Islandii jeszcze przed wyjściem na zewnątrz.
[article_gallery id=1]
Chapter Roma, Włochy
Hotel Chapter Roma zajął neoklasycystyczny budynek z końca XIX wieku mieszczący się w zabytkowej rzymskiej dzielnicy Regola i, że działa na rynku od niedawna, kojarzy się z odważnym współczesnym designem inspirowanym przez otoczenie. Usytuowany przy ulicy znanej w przeszłości z kowalstwa hotel jest wizytówką surowej stali, mosiądzu, miedzi i brązu, wyeksponowanych na płótnie z odsłoniętej cegły i sklepionych sufitów. Pokoje są z kolei prowokacyjnie wolne od sztuki, co ma sprzyjać odprężającej refleksji. Po wyjściu na zewnątrz goście zanurzeni są w renesansowej architekturze i ulicach zamkniętych dla ruchu kołowego, w odległości krótkiego spaceru od dzielnicy żydowskiej, mostu Ponte Garibaldi i wielu malowniczych placów.
[article_gallery id=2]
Wiesergut, Austria
Biały czteropiętrowy dom otoczony starymi górami wznosi się nad zespołem minimalnych, nowoczesnych budynków z oknami sięgającymi od podłogi do sufitu, dzięki którym można bez przeszkód kontemplować nieskazitelny alpejski krajobraz.
Josef i Martina Kröll przekształcili XIV-wieczną rodzinną posiadłość w nowoczesny ośrodek, który emanuje organicznym ciepłem i komfortem. Jest to sanktuarium światła, natury i świeżego powietrza, a także kunsztu rzemieślniczego i rękodzielnictwa. Do wyboru są 24 apartamenty urządzone meblami i dodatkami wykonanymi na zamówienie przez austriackich projektantów wyłącznie dla Wiesergut. Od ręcznie dmuchanych szklanych żyrandoli, przez stalowe klamki, po piękne formy łóżek i komód – wszystko ma tu unikalny charakter. Szefowie kuchni łączą klasykę austriacką z eksperymentalną kuchnią, przyprawioną świeżymi ziołami uprawianymi w ogrodzie, dosłownie w zasięgu ręki. Ta alpejska kryjówka idealne sprawdzi się jako baza na letnie wędrówki czy zimowe narty – po aktywnościach można oddać się relaksowi w profesjonalnym spa opartym na starannie wyselekcjonowanych, organicznych kosmetykach. [article_gallery id=3]
Farol Hotel, Portugalia
Ten luksusowy nadmorski hotel, położony pomiędzy piaskami plaży Guincho i malowniczą wioską rybacką Cascais, w latach 50. XX wieku był kryjówką królów i królowych Europy. 33 pokoje są „ubrane” przez uznanych portugalskich projektantów mody, a wystawne akcenty podkreślają chłodne czarno-białe wnętrza, nawiązujące do królewskiej historii budynku. Cała struktura tego wdzięcznego sanktuarium została zaprojektowana, aby zacierać granice między budynkiem a jego oszałamiającym naturalnym otoczeniem: basen ze słoną wodą, w który uderzają fale, czy soczysty taras ogrodowy to tylko kilka przykładów przyjętej filozofii.
[article_gallery id=4]
Hôtel Sezz Saint-Tropez, Francja
Saint-Tropez – miasteczko, znajdujące się w samym sercu pięknej Riwiery Francuskiej, znane z rzędów prywatnych jachtów zacumowanych wzdłuż nabrzeża oraz strumienia gwiazd filmowych, przyciąganych przez naturalne piękno regionu.
Sezz Saint-Tropez składa się z 37 elegancko urządzonych przez Christophe Pillet’a pokoi oraz willi otoczonych bujnym, zalesionym parkiem. Oddalony nieco od centrum szykownego i gwarnego Saint-Tropez obiekt pozwala zagłębić się jego gościom w iście wakacyjny, leniwy nastrój. Projekt sprawia, że ma się wrażenie, że hotel zbudowany jest ze światła i powietrza, – zapach słonej wody i ciepłej bryzy można poczuć niemalże z łóżka.
[article_gallery id=5]
Vora, Grecja
Grecka wyspa Santorini słynie z białych domów, kościołów o niebieskich kopułach, wąskich uliczek i zapierających dech w piersiach widoków na Morze Egejskie. Teraz ta lista superlatywów powiększa się o miejsce, będące połączeniem luksusu i tradycji, które dosłownie wisi na klifach słynnej wyspy. Vora to willa wykuta w zawieszonych wysoko nad morzem jaskiniach. Ze względu na trudne dla budownictwa położenie, obiekt tworzony był ręcznie, bez użycia ciężkich maszyn budowlanych. Niezwykły charakter miejsca dopełnia zainspirowany środowiskiem wulkanicznym oraz minimalistycznym stylem Cyklad wystrój: meble wykonane na zamówienie, kojąca paletą beżów i szarości powiększona o ciemnobrązowe drewno oraz prywatny mały basen.
[article_gallery id=6]
Zdjęcia wykorzystane w artykule pochodzą z oficjalnych stron prezentowanych hoteli.